Wszystkie narzędzia do wdrożenia PPK w jednym miejscu

54433062_s.jpg

Portal ppk.info powstał z myślą o wszystkich pracodawcach, którzy od momentu wejścia w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych mają na celu z sukcesem wdrożyć program we własnej firmie. Do tej pory razem z ekspertami tłumaczyliśmy wszelkie zagwozdki implementacyjne. Dzieliliśmy się rzetelną i aktualną wiedzą w obszarze nowopowstałego projektu. Na dedykowanych spotkaniach rozwiewaliśmy wątpliwości dotyczące niuansów ustawowych. Organizowane przez nas cykliczne Śniadania Klubu ppk.info były i są skarbnicą wiedzy. Są też miejscem konstruktywnej wymiany zdań i opinii.

Rozszerzamy nasze wsparcie o kolejne narzędzie – strefę dla pracodawcy. Wszystkim zainteresowanym oferujemy pomoc w procesie wdrożenia PPK. Do dyspozycji przekazujemy szeroki katalog wzorów wniosków, regulaminów i procedur. Dzielimy się autorskim rozwiązaniem w postaci kalkulatora, który w sposób sumaryczny wyliczy wszelkie koszty pracodawcy związane z PPK. Kreujemy standard wewnętrznej komunikacji w organizacji. Aby mieć dostęp do największej bazy wiedzy, poradników oraz wszystkich niezbędnych dokumentów wystarczy się zarejestrować do dedykowanej strefy. Wszystkie materiały, które udostępniamy pracodawcom powstały dzięki naszym ekspertom, ze szczególnym wkładem partnera merytorycznego – Grupy Finansowej Aegon.

Beż żadnych gwiazdek

Rejestracja do strefy pracodawcy jest bezpłatna. Korzystanie z narzędzi nie jest obarczone ryzykiem przetwarzania bądź zapisywania danych. Jakość i gwarancję poprawności zamieszczonych treści przypieczętowują loga partnerów merytorycznych portalu – Grupy Finansowej Aegon, Kancelarii Prawa Pracy Wojewódka i Wspólnicy oraz Instytutu Emerytalnego.

Mapa zadań

Bardzo pomocną sekcją po zalogowaniu jest zakładka „Wdrożenie i obsługa PPK”. Dzięki niej, każdy z pracodawców może określić miejsce jakie aktualnie zajmuje w procesie implementacji programu. Ułatwieniem są pytania pomocnicze, które nie pozostawiają wątpliwości, co i kiedy należy wykonać i na co zwrócić uwagę. Zidentyfikowana mapa zadań, obejmująca 32 zagadnień, kompleksowo wyczerpuje istotę materii procesu wdrożenia PPK. Proponowane rozwiązania, przygotowane regulaminy, gotowe procedury, drafty protokołów pozwalają pracodawcy efektywnie i dynamicznie wywiązywać się z obowiązków narzuconych przez ustawodawcę. W przygotowanym harmonogramie odnaleźć możemy kwestie związane z wyborem instytucji finansowej, z dostosowaniem systemów, aktualizacją procesów, przepływem dokumentów, czy z RODO.

Konspekt komunikacji

Proces wdrożenia proponowany przez ppk.info bardzo mocno koncentruje się na komunikacji wewnętrznej w organizacji. Aby ułatwić pracodawcy ten etap eksperci portalu przekazują wskazówki i propozycję działań komunikacyjnych w opracowanych przez siebie gotowych do wykorzystania konspektach. Koncepcja komunikacji uwzględnia również wzory korespondencji do organizacji związkowych, a także standard wymiany danych pomiędzy pracodawcą a instytucją finansową.

Kalkulator

Portal udostępnia narzędzie w postaci kalkulatora prostego i zaawansowanego. Stworzony on został z myślą o działach HR, ale nie tylko. Dzięki możliwości załadowania danych własnych, zgodnych ze specyfikacją portalu, dział kadr w bardzo szybki sposób jest w stanie przygotować zagregowaną analitykę dotyczącą kosztów organizacji związanych z uczestnikami programu PPK. Uwzględniają również podział na uczestników korzystających z programu w przedziale wiekowym do 55 i powyżej 55 roku życia.

Pozostałe smaczki strefy

Dodatkowym benefitem wynikającym z zalogowania się do strefy pracodawcy jest dostęp do proponowanych wniosków, na podstawie których pracownicy będą wyrażali swoją wolę np. wpłaty dodatkowej.

Pracodawca po zalogowaniu ma dostęp do kalendarium, które w bardzo czytelny i przejrzysty sposób przypomina o zbliżających się deadline’ach i nadchodzących wydarzeniach. Zakładka Akademia PPK jest kolejną wartością dodaną. Treści tam zamieszczane, stanowią bogate uzupełnienie informacji publikowanych w aktualnościach i artykułach, na stronie głównej portalu.

Pracownik też będzie mógł się czuć zaopiekowany. Portal ppk.info nie zwalniając tempa, otwiera sekcję dedykowaną uczestnikowi PPK. Odnaleźć w niej będzie można komplet niezbędnych informacji i dokumentów zarówno w kontekście akumulacji środków w ramach PPK, jak i ich wycofania.

Podobne artykuły