Ludmila_Falak_Cyniak.jpg
Ludmiła Falak-Cyniak
Prezes zarządu Aegon PTE S.A.
Od 2017 roku kieruje należącym do Grupy Aegon Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym. Z rynkiem kapitałowym jest związana od 1998 roku. Ukończyła Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim, Podyplomowe Studium Inwestycji oraz studia doktoranckie w SGH w Warszawie. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego, maklera papierów wartościowych oraz tytuły Chartered Financial Analyst (CFA) i Professional Risk Manager (PRM). Jest członkiem międzynarodowej organizacji CFA Institiute, Professional Risk Managers’ International Association oraz Stowarzyszenia CFA w Polsce.
Artykuły eksperta
Marcin Wojewódka[1].jpg
dr Marcin Wojewódka
Radca prawny w Wojewódka i Wspólnicy Sp.k.
Radca prawny, założyciel Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp. k. Wiceprezes zarządu Instytutu Emerytalnego. W latach 2016-2017 Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W grudniu 2011 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych (praca doktorska pt. „Pracownicze program emerytalne, jako forma dodatkowego zabezpieczenia na starość w Polsce. Ocena funkcjonowania”). Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa pracy i świadczeń pracowniczych.
Artykuły eksperta
Antoni Kolek.jpg
dr Antoni Kolek
Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego
Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego Sp. z o.o. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. W 2016 roku był Koordynatorem Przeglądu systemu emerytalnego – Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności. Pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Prezesa ZUS realizując projekty kadrowe i restrukturyzacyjne. Pracownik naukowy, realizujący działalność dydaktyczną. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i analiz.
Artykuły eksperta
IW_kwadrat2.jpg
Iwona Wencel
Właściciel i prezes firmy WNCL Sp. z o.o.
Właściciel i prezes firmy WNCL Sp. z o.o. VP CHRO w Wirtualnej Polsce Holding. HR Executive z ponad 20 letnim doświadczeniem zdobywanym zarówno jako senior menedżer jaki i strategiczny partner i doradca dla wielu firm polskich i międzynarodowych z branży FMCG, farmaceutycznej, finansowej, przemysłowej, mediowej, e-commerce, a także organizacji państwowych. Propagator i pionier wdrażania modelu HR Business Partneringu w Polsce. Twórca Ogólnopolskiego Centrum Interwencyjnego, pierwszej w Polsce zewnętrznej linii etycznej dla sygnalistów (whistleblowing). Nagrodzona Wyróżnieniem Specjalnym w pierwszym Konkursie Bizneswoman Roku.
Artykuły eksperta
Michal_Jakubowski.jpg
Michał Jakubowski
Dyrektor ds. Biznesu Korporacyjnego w Aegon TUnŻ S.A.
W Aegon odpowiada za cały biznes korporacyjny w tym m.in. za współpracę z pośrednikami, tworzenie produktów, zarządzanie sprzedażą i współpracę z klientami korporacyjnymi. Ma ponad 23- letnie doświadczenie zawodowe w branży finansowej, z czego prawie 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą produktów dla klientów korporacyjnych w największych firmach ubezpieczeniowych, w tym m.in. polis grupowych na życie. Zarządzał również jako współwłaściciel i prezes zarządu ogólnopolską kancelarią brokerską. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Artykuły eksperta
1414_WK.JPG
Joanna Rossa
Dyrektor rynku produktów HR oraz rynku kancelarii prawnych w Wolters Kluwer Polska
Buduje i prowadzi skuteczne zespoły, kieruje projektami, wprowadza na rynek nowe produkty i rozwija już istniejące. Zajmuje się nowymi technologiami i softwarem. Organizuje i prowadzi wiodące na rynku konferencje dla działów HR. Interesuje się kształtowaniem postaw i rozwiązywaniem konfliktów. Zajmuje się praktycznym stosowaniem środków profilaktyki i  redukcji długotrwałego stresu w biznesie. Słuchaczka pierwszej w Polsce Szkoły Dramaterapii, absolwentka studiów podyplomowych: Coaching i Mentoring (SWPS) oraz Executive Business Administration (SGH). Akredytowany coach Izby Coachingu, mentor dobrego przywództwa i kariery. Lubi dobrą herbatę i dobrą kuchnię - jako tło do rozmów z dobrymi ludźmi.
Magdalena Załubska-Król.jpg
Magdalena Załubska-Król
Członek Rady Nadzorczej inijOB.com
Współzałożyciel i Partner Zarządzający Clear Communication Group. Od 2016 roku udziałowiec, a od 2018 roku Członek Rady Nadzorczej inijOB.com - startupu oferującego narzędzia przeznaczone do mierzenia i zarządzania doświadczeniem pracowników z firmę. Specjalista komunikacji korporacyjnej z ponad 17 letnim doświadczeniem. Współzałożyciel i Partner Zarządzający Clear Communication Group, firmy doradztwa komunikacyjnego specjalizującej się w usługach z zakresu PR dla instytucji, firm z sektora finansowego i doradczych, spółek giełdowych, jak również w komunikacji kryzysowej.
Tomasz Rudolf.jpg
Tomasz Rudolf
Współtwórca i CEO The Heart
Współtwórca i CEO The Heart. Ekspert w obszarze strategii, innowacji i tworzenia nowych modeli biznesowych. Posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z korporacjami w Europie, Azji i USA. Prowadził projekty m.in. z 3M, Deutsche Post, Wolters Kluwer, PKO BP i Saudi Aramco. Od kilku lat współtworzy z Mastercard i Ghelamco centrum wspierające korporacje w cyfrowej transformacji i budowie nowych biznesów z wykorzystaniem technologii tworzonych przez europejski ekosystem startupów.
Piotr Cwalina_2.jpg
Piotr Cwalina
Partner w WNCL
Wykładowca na podyplomowych studiach C&B na uczelni Łazarskiego. Ponad 20 lat doświadczeń w różnych rolach w HR – jako konsultant w renomowanych firmach doradczych PwC, IBM, Hay Group, Neumann, jako Szef Wynagrodzeń, Szef HR w branży FMCG, BPO, Transportowej oraz w rolach międzynarodowych jako Global C&B Manager oraz Regionalny Szef HR dla funkcji Komercyjnej w Europie Zachodniej w firmie Heineken NV. Ze względu na doświadczenia zarówno w obszarze wynagrodzeń jak i pełnej funkcji HR ma unikalną umiejętność łączenia twardego HR, opartego na liczbach i faktach, z miękkim skupionym na rozwoju i talentach.
Artykuły eksperta